Mi is az a kviddics?
A kviddics egy sportág, a varázslóvilág messze legnépszerűbb sportja. A seprűháton játszott labdajátékot mind amatőr, mind professzionális szinten előszeretettel űzik. A valódi sportokhoz hasonlóan megvannak a maga szervezetei, nemzeti és nemzetközi bajnokságai.
A kviddicspálya füvesített, hosszú és ellipszis alaprajzú. A pálya két végében levő pontszerző zónában három-három, 15 méteres oszlopokon álló gólkarika áll. A pálya közepén egy 60 centiméteres kör található, innen indulnak a csapatkapitányok a játék kezdetén. A játékosok és a labdák függőleges mozgása elvileg korlátlan, horizontálisan azonban kénytelenek a pályán belül maradni.
A csapatok hét-hét játékosból állnak: egy őrzőből, két terelőből, három hajtóból és egy fogóból. A kviddics mind a férfiak, mind a nők számára nyitott. Cserejátékosok nincsenek.
Feldatok:
Hajtó:/3/ A kvaffot kell bedobniuk az ellenfél őrzője által védett gólkarikáinak egyikébe. Ezek mindegyike 10-10 pontot ér
Terelő: /2/ Feladata a többi játékostárs védelme és az ellenfél támadása a gurkók segítségével. Ezt ütőkkel hajtják végre
Őrző: /1/ Megakadályozni, hogy az ellenfél a kvaffot az általa őrzött gólkarikába juttassa.
Fogó: /1/ Az aranycikesz elkapása a dolga. Ha ez megtörténik, a mérkőzés befejeződik, és csapata 150 ponttal gazdagodik.
|